DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 17.03.2010 13:51:18 

Ranch Slavoňov

 

Začátek působení občanského sdružení JK Ranch Slavoňov se datuje na 16.5.2006. Náš ranč se nachází na okraji Orlických hor, což nabízí kouzelné vyjížďky do kopcovitého terénu, plného lesů, údolí, potoků , krásných luk a polí s výhledem do kraje, ale i na nedaleké Krkonoše.

Důvodem vzniku tohoto sdružení jednak bylo, že pár nadšenců se dalo dohromady s cílem vybudovat zařízení, kde by zvláště mládež mohla trávit volný čas a získat si kladný přístup ke zvířecím tvorům, místo vysedávání u počítačů a tajným kouřením cigaret na autobusových zastávkách, ale pak také fakt, že stále stoupal zájem všech věkových kategorií o možnost svést se na koníkovi a poznat tak ten nádherný pocit a pohled z koňského hřbetu.

V našem areálu, který si bohužel musíme pronajímat, jsme od vzniku jezdeckého klubu postupně vybudovali jízdárnu s pískovým povrchem o rozměrech 20x36m, kde se naši klienti naučí základy jízdy na koni a po té mohli vyrazit do přírody. Dále máme zřízené pískové kruhové cvičiště průměru 16m, kde se naši i cizí koníci učí poslušnosti, ale hlavně přirozenému partnerství koně a člověka. Celý areál pak postupně upravujeme, tak aby zde bylo dobře jak koníkům, naším členům a v neposlední řadě i zákazníkům. Vše jde však velmi pomalu, neboť peněz není příliš a ani nemáme příliš velkou členskou základnu. V současné době má náš jezdecký klub 8 členů. Všichni se činnosti spojené s jezdeckým klubem věnují ve svém volném čase po práci, či škole, čímž se naše poskytované služby trochu omezují a s klienti se tak domlouváme vždy individuelně na odpolední hodiny nebo víkendy.

 

 

 Návštěvnost:   |  Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek